آرشیو خبر
تاریخ: ۱۳۹۰/۰۷/۲۰ ۰۷:۴۷

اتصال سامانه اينترنتي پرونده‌هاي مشاوره‌اي دانش‌آموزان به سامانه سنادرئيس مركز آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از اتصال اينترنتي پرونده‌هاي مشاوره‌اي دانش‌آموزان به سامانه ثبت‌نام اينترنتي دانش‌آموزان (سناد) خبر داد و گفت: در گام بعدي اين سامانه نيز به سامانه پروند‌ه‌هاي اطلاعاتي دانش‌‌آموزان متصل خواهد شد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط‌عمومي وزارت آموزش و پرورش، يوسف نوري، صبح امروز در نشست مشترك با مدير‌كل امور تربيتي و مشاوره اين وزارتخانه با اشاره به اين نكته كه اغلب ناسازگاري‌هاي دانش‌آموزان ريشه در خانواده دارد، اظهاركرد: آموزش و پرورش وظيفه دارد در مدت زماني كه دانش‌آموزان را در اختيار دارد در جهت سازگاري رفتاري و شخصيتي آنها با جامعه تلاش كند.

وي با اشاره به توجه ويژه وزير آموزش و پرورش به موضوع مشاوره در مدارس افزود: سال گذشته در جريان آزمون استخدام 40 هزار نيرو، جمعيت قابل توجهي مشاور نيز وارد آموزش و پرورش شدند و امسال نيز استفاده از نيروهاي مشاور در بخش‌هاي پايه‌اي در دستور كار اين وزارتخانه قرار دارد.

نوري از ايجاد سامانه‌ اينترنتي براي پرونده‌هاي مشاوره‌اي دانش‌‌آموزان خبر داد و افزود: با استفاده از اين سامانه بر سرعت و دقت مطالعات طولي و عرضي پرونده‌هاي مشاوره‌اي دانش‌آموزان توسط مشاوران افزوده خواهد شد.

رئيس مركز آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش با اشاره به اتصال اين سامانه به سامانه ثبت‌نام الكترونيكي سناد و در مرحله بعد به سامانه پرونده‌هاي اطلاعاتي دانش‌آموزان خاطرنشان كرد: اين اقدام در جهت تسهيل كار مشاوران انجام شده است.

گفتني است، آدرس الكترونيكي پايگاه اطلاع‌رساني نظام راهنمايي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش www.moshaver.medu.ir و آدرس اينترنتي پايگاه جامع نرم‌افزاري مشاور مدرسه www.moshavereh.medu.ir مي باشد.