انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب منطقه ای یزد

اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در خصوص اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) تفاهم نامه همکاری با شرکت آب منطقه ای یزد امضاءکرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش در این نشست اظهار داشت : هر ارزشی که بخواهد در جامعه نهادینه شود، نقطه آغازین آن از مدارس است به دلیل اینکه جمعیت دانش آموزان در استان  رقم بالایی دارد و همچنین دانش آموزان در سنین یادگیری قرار دارند و از طریق دانش آموزان، آموزش و فرهنگسازی به خانواده ها هم انتقال پیدا می کند.

" عباسعلی دانافر" اضافه کرد: با توجه به جمعیت  بالغ بر 251 هزار دانش آموز و 15 هزار و250 معلم  در استان و انتقال طرح داناب توسط دانش آموزان به خانواده ها ، پوشش  80 درصدی این طرح را در جامعه هدف خواهیم داشت .

وی با تاکید بر نقش موثر مدیران مدارس در اجرای طرح داناب تصریح کرد: برگزاری جلسات مداوم با مدیران مدرسه و تشریح اهمیت اجرای طرح در مدارس می تواند به تسریع انجام اقدامات ترویجی منجر شود .

دانافر به  استفاده از آموزش های غیرمستقیم و خلاقانه در خصوص مدیریت مصرف آب  اشاره کرد و افزود : استفاده از هنر و ادبیات و روشهای خلاقانه قصه گویی و شعر با این موضوع در درونی کردن ارزش ها برای دانش آموزان موثر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد نیز ضمن قدردانی از همکاری اداره کل آموزش و پرورش در اجرای طرح داناب در استان اظهار داشت: با توجه به بحران آب و ضرورت فرهنگسازی در این زمینه، اجرای طرح ملی داناب در دستورکار شرکت آب منطقه ای یزد قرار گرفت و اداره کل آموزش و پرورش به دلیل اینکه متولی جامعه هدف این طرح، یعنی دانش آموزان است، همکاری تنگاتنگی با این مجموعه داشته است.

محمدمهدی جوادیان زاده افزود: در سال جاری در نظر داریم تغییرات و اصلاحاتی را به منظور تکامل طرح داناب در مدارس انجام دهیم که نیاز به مشارکت بیش از پیش اداره آموزش و پرورش در این زمینه وجود دارد.

 وی در پایان سخنان خود، خواستار همکاری کارشناسان آموزش و پرورش یزد در تولید محتوا، تشریح ضرورت موضوع آب برای مدیران و معلمان مدارس و همراهی مدارس در توسعه برنامه های ترویجی این طرح شد.

گفتنی است تشکیل کارگروه تخصصی در زمینه تولید محتوا با حضور کارشناسان دو مجموعه و جلسات نشست با مدیران مدارس جهت تبیین اهمیت موضوع آب، از مصوبات این نشست بود.

 

آدرس کوتاه: