برگزاری همایش زمزمه محبت ویژه پیشکسوتان فرهنگی استان

مشاور وزیر و رئیس کانون باز نشستگان وزارت آموزش و پرورش گفت : باشگاه فرهنگی رفاهی ویژه بازنشستگان در هر استان ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " احمد صافی" در جمع پیشکسوتان و بازنشستگان آموزش و پرورش، استان یزد را شهر فقها، عالمان و دانشمندان دانست و گفت: استان یزد چندین سال است که با وجود معلمان و مدیران خوب و دانا در کشور خوش درخشیده و در زمینه های علمی و آموزشی در کشور صدر نشین است.

صافی اظهار داشت: هم دلی و هم فکری، مشارکت و دین داری سه مشخصه مردم استان یزد است که باعث زبان زد شدن یزدیها در کشور شده است.

رئیس کانون باز نشستگان وزارت آموزش و پرورش از وجود 305 کانون بازنشستگی در کشور خبرداد و گفت: در سایت جدیدی که معرفی شده است فرزندان خود را با ذکر مدرک تحصیلی و رشته تحصیلی ثبت نام کنید تا از آنها در مراکز دولتی و کارخانه ها استفاده شود و از امکانات مربوط به صندوق بازنشستگان بهره مند شوند.

وی در ادامه افزود: شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت شیر پگاه و 50درصد از سهم مراکز رفاهی در کشور برای بازنشستگان می باشد و ازاین طریق برای عده ای اشتغال زایی می کنیم.

صافی گفت:مهم ترین وظیفه ما تکریم بازنشستگان است و راه اندازی باشگاه رفاهی و فرهنگی ویژه ی بازنشستگان در استانها باید در اولویت برنامه های استان و وزارت قرار گیرد.

رئیس کانون باز نشستگان وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دو بند دارد که بند اول آن طراحی نظام خاص بازنشستگی برای استفاده بهینه از نخبگان و بازنشستگان آموزش و پرورش و بند دوم آن استفاده بهینه از بازنشستگان می باشد.

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری یزد نیز در این همایش گفت :۲۵ سال برتری در کنکور نشان از تلاش و همت معلمان در عرصه تعلیم و تربیت دارد.

" محمد علی طالبی" به افتخارات استان در زمینه های علمی و آموزشی اشاره کرد و گفت: وظیفه همه ی مسئولین است که در راه خدمت به بازنشستگان از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

وی تاکید کرد :کانون بازنشستگان ظرفیت بالایی در پیگیری امور مربوط به بازنشستگان معزز دارد و باید در راه پیگیری حل مشکلات بازنشستگان تمام تلاش خود را به کار گیرد.

 

در ادامه مراسم مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد هم در بین بازنشستگان گفت:جایگاه استان یزد در همه ی زمینه ها ویژه است و این جایگاه را مرهون تلاش و زحمات پیشکسوتان هستیم.

" عباسعلی دانافر " سه عامل کلیدی در به وجود آمدن این جایگاه نقش را صنعت و تکنولوژی ، پول و سرمایه و اصلی ترین آن نیروی انسانی متخصص  بیان کرد و افزود : نیروی انسانی دل سوز و کارآ مد همواره از مهمترین عوامل پیشرفت استان یزد در علم و فناوری بوده است.

وی تصریح کرد: بیش از 15 هزار فرهنگی در استان یزد شاغل هستند و آموزش و پرورش استان یزد میراث گران بهایی است که در اختیار شاغلین است .

دانافرگفت :  وظایف ما در آموزش و پرورش استان به دو محور خلاصه می شود یکی حفظ این میراث عظیم و باشکوه و دوم نه تنها باید این میراث را حفظ کنیم بلکه باید از تمامی پتانسیل ها استفاده کنیم و میراث سازی هم داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع بازنشستگان بیان کرد: مهم ترین وظیفه ما در قبال شما عزیزان و پیشکسوتان این است که دست ادب بر سینه داشته باشیم و از تجربیات ارزشمند شما کمال استفاده را ببریم و قدردان زحمات کسانی باشیم که عمر و جوانی خود را در راه تعلیم و تربیت خرج کرده اند و حق بزرگی به گردن ما دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه های حفظ میراث گذشتگان مکتوب کردن تجربیات آ نها می باشد افزود : تشکیل یک تشکل منسجم جهت فعالیت های اجتماعی و صنفی برای تحقق آرمان های بازنشستگان ضروری است تا خلاقیت ها و تجربیات خود را در قالب تعریف های مناسب در اختیار نسل های بعد قرار دهند.

در ادامه این همایش که به مناسبت تجلیل از بازنشستگان فرهنگی متولد شهریورماه  1335تا  شهریورماه 1337 در تالار معلم دانشگاه فرهنگیان پردیس شهیدان پاک نژاد یزد برگزار شد تعدادی از پیشکسوتان بازنشسته در این جمع صمیمی به بیان خاطراتی از دوران معلمی خود پرداختند.

 

آدرس کوتاه: