دیدار صمیمی مدیر کل و جمعی از همکاران آموزش و پرورش استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

امام جمعه یزد در این دیدار گفت : یکی از راههای مصونیت بخشیدن به دانش آموزان دیندار کردن آنان است .


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " آیت الله محمدرضا ناصری" در این دیدار اظهار داشت : دشمن درصدد محصورکردن ایران اسلامی است و با راه انداختن و حمایت از شبکه های فارسی زبان ، درصدد ایجاد تفرقه در سطح بین المللی و داخلی است.
وی افزود : دشمنان با ایجاد تنش و فشارهای اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی با ترویج فضای یاس و ناامیدی در بین مردم و همچنین تضعیف اعتقادات مردم، قصد منزوی کردن ایران را دارند و می خواهند مردم در مقابل استکبار ایستادگی نکنند.
آیت الله ناصری بر مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان تاکید کرد و افزود : این امر با استفاده از توکل به خدا و بهره برداری از توان داخلی خودمان محقق خواهد شد.
وی تصریح کرد : ما باید خداجویی و خداشناسی و هدف از خلقت را به دانش آموزان آموزش دهیم و هویت الهی بودن انسان و فطرت خدایی را در آنان تقویت کنیم.
امام جمعه یزد یکی از راههای مصونیت بخشیدن به دانش آموزان را دیندار کردن آنها بیان کرد و گفت : تعهد و تخصص بخشیدن وظیفه ما است.
وی سطحی نگری از لحاظ علمی و سیستم بخوان، حفظ کن و نمره بگیر را از آفت های علم آموزی بیان کرد و افزود : با نوآوری و خلاقیت باید دانش آموزانی فکور و اهل تعقل با تقویت بنیه های دینی و اعتقادی تربیت نمود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد هم در این دیدار گفت : کلید واژه اصلی سند تحول بنیادین بحث هویت است.
" عباسعلی دانافر" نیز با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در 30 آبان و اول آذرماه در استان یزد اظهار داشت : این همایش جهت پرورش مبانی هویت اسلامی -ایرانی در کودکان به خصوص کودکان دوره پیش دبستانی که شاکله ی شخصیتی آنان در حال شکل گیری است برگزار می شود.
وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش کلیدی در تربیت دانش آموزان دارد افزود : نظام آموزشی باید تغییر کند و از یک نظام آموزشی صرف به نهاد اجتماعی تبدیل شود .
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : آموزش و پرورش باید از سلطنت تست، کتاب و آزمون بیرون بیاید و به سمت تربیت شهروندان خوب حرکت کند.
وی در ادامه گزارشی از وضعیت مدارس و فعالیتهای در حال انجام از جمله اهتمام به برگزاری نمازجماعت از اول مهرماه در مدارس ، اختصاص هجده هزار مترمربع فرش به نمازخانه مدارس ،برگزاری مسابقات قرانی و فرهنگی هنری، اجرای طرح نهضت ملی حفظ جزء30، برگزاری مسابقات عطر انتظار، توسعه مدارس امین، و اجرای طرح مهدی یاوران و غیره
... در مدارس پرداخت.

 

آدرس کوتاه: