رئيس مركز نيروي انساني و فناوري اطلاعات خبرداد:

كلاس هوشمند تعاملي با تجهيزات و نرم افزارهاي ايراني براي نخستين بار در كشور

رئيس مركز نيروي انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از كلاس هوشمند تعاملي براي اولين بار در ايران با تجهيزات و نرم افزارهاي ايراني خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اسفنديار چهاربند صبح امروز در بازديد از غرفه وزارت آموزش و پرورش در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الكامپ، اظهاركرد: آموزش و توانمند سازي در قالب آموزش ضمن خدمت به ۱۴۰ هزار معلم در مدارس هوشمند به صورت همزمان از دستاوردهاي ارائه شده در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الكامپ مي باشد.

رئيس مركز نيروي انساني و فناوري اطلاعات به راه اندازي سامانه سرويس ها و خدمات الكترونيكي اين وزارتخانه اشاره كرد افزود: وزارت آموزش و پرورش در جهت كاهش هزينه ها، ‌تحقق دولت الكترونيك و ايجاد درگاه واحد، اقدام به راه اندازي اين سامانه براي خدمات رساني به دانش آموزان، معلمان، كاركنان و اوليا به آدرس الكترونيكي http://eservice.medu.ir/  نموده است.

وي با بيان اين كه اين سامانه از 22 آذر ماه به صورت رسمي آغاز به كار كرده است، تصريح كرد: تدابير لازم جهت الزام ادارات آموزش و پرورش مناطق و مدارس در راستاي مديريت مطلوبتر و ايجاد زير ساخت هاي اطلاعاتي مورد نياز فراهم شده است.

چهاربند افزود: ثبت نام در جشنواره ها و مسابقات، ثبت محتوای الکترونیک، مشاهده محتواي الكترونيكي، ثبت نمرات، ثبت موارد انضباطی و تشویقی دانش آموزان، مشاهده برنامه هفتگي معلم، ثبت حضور و غیاب برخط، ثبت تکالیف كلاسي، مشاهده بانك نمونه سوالات امتحاني، ثبت تجربيات موفق و ارزنده ، ثبت اختراعات وثبت نام در انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان از خدمات ارائه شده به معلمان در اين سامانه مي باشد.

وي خاطرنشان كرد: ثبت برنامه هفتگي، ثبت حضور و غیاب برخط، تعريف انتخابات دانش آموزی، فيش حقوقي كارمندان و    آئين نامه ها و بخشنامه ها از خدماتي است كه در اين سامانه به كاركنان اداري ارائه مي شود.

چهاربند گفت: کارنامه فرزندان، وضعیت حضور و غیاب، وضعیت انضباطی و تشویقی و نظرسنجی مشاوره ای نيز از خدمات ارائه شده در اين سامانه براي والدين مي باشد.

آدرس کوتاه: