رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش:

توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از اصلی ترین نیازهای جامعه امروز ماست

 
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اصلی ترین نیازهای جامعه ماست.
 

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان خراسان رضوی، محمد حسين کفراشی در مراسم یادواره شهید شاخص کشوری شهید دانش آموز احمد نظیف که در سبزوار برگزار شدبا اشاره به جایگاه رفیع شهدا اظهار كرد: شهید نظیف به عنوان یکی از خردسال ترین شهدای جنگ مسافت بیش از ۱۵۰۰ کیلومتری بین محل زندگی خود تا جبهه های جنگ را طی کرده و در مهران به شهادت می رسد قطعا انسانی زمینی نبوده است.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرایط حساس کنونی جامعه ایران و آسیب هایی که نوجوانان و جوانان ما را تهدید می کند افزود: امروز توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اصلی ترین نیازهای جامعه ماست و خانواده ها و معلمان و مسئولان ما باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

وی ادامه داد: شهدای ما همواره نمونه بارز ایثار و از خودگذشتگی بوده اند و امروز باید این فرهنگ ایثار را به دانش آموزانمان معرفی کرده و آن ها را به پیروی از این فرهنگ ترغیب و تشویق کنیم.

کفراشی با تقدیر از اقدامات و برنامه های اجرا شده در آموزش و پرورش خراسان رضوی در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اجرای طرح شهید پژوهی را اقدامی مثبت دانست و گفت: باید امروز خدمت به شهدا و خانواده شهدا را وظیفه همگانی خود بدانیم چرا که هر آنچه امروز در کشور داریم مدیون همین شهدا و جانفشانی آن هاست

آدرس کوتاه: