شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان تفت تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت شورای پشتیبانی سواد آموزی با حضور امام جمعه،معاون فرماندار،معاون سواد آموزی اداره کل،مدیر آموزش و پرورش شهرستان ،اعضای شورا و آموزش دهندگان در محل دفتر امام جمعه تشکیل شد.

امام جمعه شهرستان، با اشاره به اهمیت نهضت سواد آموزی بر نقش روحانیون در آگاه سازی و تشویق بیسوادان و کم سوادان به تحصیل علم و دانش تاًکید نمود.

"حجت السلام غفوری" در ادامه  افزود: ما باید قدردان نظام جمهوری اسلامی باشیم که نعمت سواد آموزی را به ارمغان آورد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان تفت خواستار بررسی آمار دقیق مهاجرین ساکن در شهرستان شد و افزود باید بعد از آموزش مهاجرین و اتباع خارجی تغییراتی اساسی در آنها هویدا شود.

 

امین الرعایا معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن ارائه گزارش از فعالیت های معاونت  سواد آموزی استان  به ارائه آمار و ارقام مربوطه طبق سرشماری سال 95 در استان پرداخت و با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سواد آموزی را از عوامل اصلی ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و با ذکر مصوبات هیأت محترم دولت و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سواد آموزی از حاضرین خواست نسبت به اجرایی شدن این مصوبات اهتمام نمایند.

به گفته امین الرعایا آمار باسوادی استان در  گروه سنی 49-10طبق سرشماری سال 95 (95/6 ) می باشد.

کارشناس مسئول سواد آموزی  شهرستان ضمن اشاره به جایگاه سواد آموزی و تحکیم و تعمیق سواد افراد تحت پوشش سال 96 در حوزه سواد آموزی  بالغ بر 60 نفر ،انتقال بالغ بر 50 نفر و تحکیم 10 نفر اعلام نمود .

"محمد صادق مهدیان" مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت ضمن ابراز خرسندی از تلاش های صورت گرفته در حوزه سواد آموزی شهرستان ابراز امیدواری نمود تا با همت دستگاه ها به رشد 100 درصدی سواد در شهرستان برسیم

 

در پایان جلسه از آموزش دهندگان دوره های سواد آموزی با اهدای هدایا تقدیر به عمل آمد.

آدرس کوتاه: