مراسم تجلیل از برگزیدگان طرح پرسش مهر ریاست جمهوری برگزارشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: طرح پرسش مهر بستری مناسب برای اندیشه‌ورزی دانش آموزان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "محمدعلی طالبی" در مراسم تجلیل از برگزیدگان پرسش مهر ریاست جمهوری در استان یزد اظهار داشت: یکی از مهمترین فعالیت‌ها در حوزه آموزش و پرورش، بحث پرسش مهر ریاست جمهوری است که جایگاه خود را در برنامه‌های آموزش و پرورش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: طرح پرسش مهر بستری مناسب برای اندیشه ورزی دانش آموزانی است که آینده کشور به دست آنها رقم خواهد خورد.

طالبی یادآور شد: رسالت دانش آموزان علاوه بر علم آموزی، پرورش برای ساختن آینده کشور است و این محقق نمی شود مگر اینکه بتوانند نسبت به مسائل اطراف خود حساس و تحلیل‌گر باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه شاهدیم که در سایه طرح پرسش مهر، ایده‌ها و اندیشه های بسیار خوب تراوش پیدا کرده که اگر این ایده ها مورد توجه قرار گیرد، می‌تواند جایگاه اندیشه های دانش آموزان را به خوبی مشخص کند.

وی بیان کرد: امیدواریم با اندیشه های پویای دانش آموزان در عرصه های اجتماعی استان بتوانیم شاهد شرایط بهتر برای مردم باشیم و ایران اسلامی، متکی به اندیشه های دانش آموزان، آبادتر از امروز باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه با اشاره به اینکه پرسش مهر نخستین بار در سال ۱۳۷۶ مطرح شد و از آن زمان تاکنون به عنوان یک امر اثرگذار در حوزه دانش آموزی اجرا شده است، اظهار داشت: در استان یزد نیز این طرح به منظور تقویت روحیه پرسشگری در سطوح مختلف اجرا شده است.

عباسعلی دانافرضمن قدردانی از همکاران خود در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی بیان کرد: پرسش مهر می‌تواند دستاوردهای مهمی هم در قالب فردی و هم اجتماعی به دنبال داشته باشد.

دانافر با بیان اینکه همه ما انسان‌ها جستجوگر و حقیقت‌خواه خلق شده‌ایم، عنوان کرد: روحیه پرسشگری در واقع فطرت ما است و پرسش مهر پاسخی به همین روحیه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: پژوهش از جایی آغاز می‌شود که با یک مسئله مواجه شویم و طرح پرسش مهر راهی برای تقویت روحیه پرسشگری و یافتن راهکار برای مسائل است.

وی خاطرنشان کرد: طرح پرسش مهر ضمن پاسخ به روحیه پرسشگری ما، در حل مسائل و کوچک و بزرگی که در طول زندگی فردی و اجتماعی با آن مواجه هستیم، اثرگذار است.

دانافر گفت : بیش از ۱۲۱ هزار نفر در استان یزد به هجدهمین فراخوان پرسش مهر ریاست جمهوری پاسخ دادند که از این تعداد 66هزار و ۵۳۰ نفر از شرکت کنندگان از دانش آموزان استان، ۶ هزار و یک نفر فرهنگیان و ۴۸ هزار و ۹۵۰ نفر، والدین دانش آموز بوده اند.

وی افزود : این دوره از طرح پرسش مهر در ۱۰ رشته از جمله شعر، نمایش‌نامه نویسی، داستان کوتاه، خوشنویسی، پوسترسازی، عکاسی و ... برگزار شد که ۸۸ نفر در بخش فرهنگیان و ۱۰۴ نفر در بخش دانش آموزی حائز رتبه های برتر شدند.

دانافر گفت : از این میان، چهار نفر از دانش آموزان و یک نفر از والدین دانش آموزان حائز رتبه های برتر مرحله ملی طرح پرسش مهر ۱۸ شدند وقرار است در مراسمی که ۱۴ تیرماه در تهران با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود، از برگزیدگان طرح پرسش مهر ریاست جمهوری تجلیل شود.

آدرس کوتاه: