نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد خبر داد : ربع قرن صدر نشینی دانش آموزان یزدی در کنکور سراسری


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد اظهار داشت : بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دانش آموزان استان یزد توانستند برای بیست و پنجمین مرتبه بصورت متوالی رتبه اول کشور در درصد قبولی کنکور سراسری را از آن خود نمایند.

وی افزود : طبق جدول رتبه دهی استانها ، دانش آموزان استان یزد در کنکور سراسری سال 1397 با کسب درصد قبولی 50 درصد در کلیه گروههای آزمایشی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دادند و استان دوم 4 / 8 درصد با استان یزد فاصله دارد.

دانافر گفت : در گروه علوم ریاضی استان یزد با درصد قبولی 6 / 85 و اختلاف 2 / 7 درصد با استان دوم ، همچنان در صدر جدول رتبه بندی قرار دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش افزود : در گروه علوم تجربی نیز دانش آموزان استان با درصد قبولی 9 / 46 و با اختلاف 7 / 13 درصدی با اختلاف نمره قابل توجه ، رتبه اول کشور را از آن خود نموده اند.

وی تصریح کرد : در گروه علوم انسانی درصد قبولی دانش آموزان استان یزد 6 / 77 می باشد که با اختلاف 5 / 9 درصدی با استان بعدی همچنان با اقتدار رتبه اول کشور از آن استان می باشد.

دانافر همچنین به یوم الله 13 آبان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار اشاره کرد و افزود : نواختن زنگ استکبار ستیزی در همه مدارس استان، اجرای سرود هماهنگ در روز راهپیمایی توسط کلیه دانش آموزان ، برگزاری نقاشی هماهنگ در روز راهپیمایی و حضور فعال راویان انقلاب در مدارس توسط تشکل های دانش آموزی در هفته بسیج دانش آموزی و هفته استکبار ستیزی از جمله برنامه های گرامیداشت این روز در مدارس استان است.

وی افتتاح طرح بهنام محمدی در تعدادی از مدارس، حضور فعال تشکل ها در راهپیمایی با لباس های مخصوص خود ، تشکیل جلسات امام شناسی و برگزاری یادواره شهدای دانش آموز توسط اتحادیه انجمن اسلامی در استان را از دیگر برنامه های گرامیداشت روز 13 آبان اعلام کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه به بر برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی 30 آبان و یکم آذر ماه به میزبانی استان یزد خبر داد و افزود : این همایش در6قالب مقاله، قصه گویی، آواها و نواهای بومی محلی، عکس،فیلم کوتاه و دکلمه خوانی برگزار می شود .
وی افزود : این همایش ملی از سوی وزارت آموزش و پرورش به معاونت آموزش ابتدایی استان یزد واگذار شده و نوآموزان دوره پیش دبستانی مخاطب اصلی این همایش هستند .
 

آدرس کوتاه: