نشست ستاد آزمون ها برگزارشد

نشست ستاد آزمونها با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان در سالن اجتماعات شهید ساداتی اداره کل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" دراین نشست با اشاره به اینکه امسال سال حساسی برای پایه دوازدهم میباشد باید توجه ویژه ای به مسائل پایه دوازدهم در مدارس داشته باشیم .

وی از  حذف آزمون ها برای دوره ابتدایی  خبرداد و افزود: برگزاری هرگونه آزمون ورودی و به کاربردن کتابهای کمک آموزشی در مدارس مقطع ابتدایی ممنوع است .

دانافر به جایگاه برتری دانش آموزان استان در کنکور سراسری اشاره کرد و گفت : امسال نیز با توجه به نهایی بودن امتحانات و تاثیر آن در کنکور سراسری باید جدیت و پشتکار بیشتری به کار گیریم.

وی به بحث عدالت آموزشی اشاره کرد و افزود :  اهمیت دادن به مناطق محروم استان باید در اولویت برنامه های سال تحصیلی جدید قرار گیرد .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در ادامه این نشست در رابطه با  آزمون ها و نقش و اهداف این آزمون ها مباحثی را عنوان کرد.

" منصور ارجمندی " گفت : در برگزاری آزمونها معلمان و مدیران می توانند سطح دانش آموزان را شناسایی نمایند و در صورت نبودن این آزمون ها مدارس جولانگایی برای مراکز آموزشی خارج از مدرسه می شود.

وی برگزاری آزمونها را در جهت توجه به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و برنامه ریزی برای از بین بردن ضعف آنها عنوان کرد و افزود : در برگزاری آزمونها باید به دانش آموزان مناطق محروم توجه ویژه ای داشته باشیم .

ارائه گزارش از نحوه و زمان برگزاری آزمون های سال های گذشته، تبیین زمان و مکان آزمون های امسال و ارائه پیشنهادها و نظرات همکاران در هرچه بهتر برگزار شدن آزمون ها از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست می باشد.

 

 

آدرس کوتاه: