نشست ستاد استانی طرح تربیت مهدوی

نشست ستاد استانی طرح تربیت مهدوی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا در پژوهشکده تعلیم و تربیت برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست با اشاره به حساسیت بحث مهدویت اظهار داشت : طرح تربیت مهدوی و امام شناسی  کار بسیار حساس و ظریفی است  که باید کارشناسی، دقیق و درست انجام شود .

" عباسعلی دانافر" گفت : درفعالیت های مهدوی به جای کمیت باید کیفیت را در نظر بگیریم و با انجام پژوهش و تحقیق محتوای علمی ارائه شود تا کار عالمانه و درست  صورت گیرد.

وی با اشاره به نقش خانواده ها در فرهنگ سازی بحث مهدویت و فرهنگ انتظار افزود : مدارس باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا خانواده ها هم ، نقش پررنگی در ارائه برنامه های مهدویت داشته باشند .

قابل ذکر است از جمله برنامه های مهدویت سال تحصیلی جاری در مدارس برگزاری مسابقات عطر انتظار ویژه دانش آموزان و فرهنگیان، صبحگاه انتظار در مدارس، برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع و محوریت انتظار، برگزاری دعای ندبه در مدارس، عضو گیری صندوق نذر گل نرگس، برگزاری اردوهای دانش آموزی قم و جمکران، دیدار با علمای شاخص و نماینده ولی فقیه در استان می باشد .

گفتنی است در این نشست " محمود رستگاری" رییس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (ع) استان یزد و سایر اعضا نیز به بیان دیدگاهها و پیشنهاد ات خود در رابطه با مهدویت و فرهنگ انتظار ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

آدرس کوتاه: