نشست شورای آموزش و پرورش مروست برگزارشد

نشست شورای آموزش و پرورش مروست با حضور امام جمعه ، مدیر کل آموزش و پرورش استان و فرماندار خاتم برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، امام جمعه خاتم در این نشست اظهار داشت : تربیت باید در راس امور باشد و قبل از پاشیدن بذر آموزش باید فضای آن که همانا تربیت روح و اخلاق است مهیا شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت : آموزش و پرورش باید به گفتمان همگانی تبدیل شود و اولویت اول جامعه باشد و توسعه یافتگی و پیشرفت جوامع را تابع عملکرد، پیشرفت و توسعه آموزش و پرورش آن جامعه بیان کرد .

" عباسعلی دانافر " اجرایی شدن سند تحول بنیادین را یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش دانست و گفت : برای محقق شدن اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان نیازمند همراهی و همدلی همه آحاد جامعه هستیم .

مدیر کل آموزش و پرورش بیان داشت : همه ی مدیران و مسئولین،علما،والدین و معلمان و آحاد جامعه باید دست به دست هم دهند تا نگاه و نگرش جامعه نسبت به آموزش و پرورش و مدرسه مطابق نگرشهای جدید در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اصلاح شود.

وی افزود : نظام آموزشی باید از یک نظام تک بعدی صرف خارج شود و به یک نهاد اجتماعی که کار آن تربیت همه جانبه دانش آموزان مطابق با ساحت های 6 گانه سند تحول بنیادین تبدیل شود .
دانافر شعار سال تحصیلی جدید را 'مدرسه زندگی ، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی' اعلام کرد و گفت: دانش آموزان باید بدون هیچگونه تبعیض قومیتی ،جنسیتی و روستایی و شهری در شرایطی برابر به تحصیل بپردازند.
وی با بیان ضرورت شادی و نشاط اجتماعی در مدارس گفت: عملکرد مقایسه ای معلمان و ایجاد رقابت های فردی و برنامه هایی که شادی و نشاط را در میان دانش آموزان تبدیل به اضطراب و هیجان می کند باید حذف شوند و لذت یادگیری با استفاده از شعر و نقاشی و انجام امور مشارکتی جایگزین آن شود.

وی اضافه کرد: والدین باید بدانند مدرسه موفق مدرسه ای نیست که بیشترین قبولی در مدارس خاص یا غیره داشته باشد بلکه مدرسه ای موفق است که بتواند شهروندانی اهل گفتگو و مدارا،صبور و معتدل که دارای هویت ایرانی اسلامی هستند تربیت کند و برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در استان یزد هم با این هدف می باشد.

فرماندار خاتم نیزدر این نشست به اهمیت آموزش و پرورش و جایگاه رفیع آن در شهرستان اشاره کرد و افزود : باید توجه ویژه ای به اجرای عدالت آموزشی در این منطقه صورت گیرد .

فاضلی گفت : با توجه به پراکندگی جفرافیایی و وجود 147 آبادی و روستا در این منطقه مدیریت عدالت اموزشی در این منطقه توجه بیشتری را می طلبد.

وی خواستار استفاده از نیروی انسانی بومی، اختصاص تجهیزات و مقاوم سازی مدارس و همچنین جذب اعتبار توسط خیرین مدرسه ساز شد.

رئیس آموزش و پرورش مروست نیز گزارشی از وضعیت منطقه و فعالیت های صورت گرفته در پروژه مهر امسال ارائه کرد.

گفتنی است در این نشست از دو دانش آموز برتر که مقام های اول و دوم مسابقات جهاني حساب با چرتکه موسوم به يو سي مس UCMAS در مالزي را کسب کرده اند تجلیل شد.
 

آدرس کوتاه: