نشست صمیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با معلمان و دانش آموزان دبستان قرآنی مدرس

دانافر در جمع معلمان: ۲۵ سال موفقیت دانش آموزان استان یزد در کنکور سراسری حاصل زحمات و تلاش معلمان و مدیران ابتدایی است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد عباسعلی دانافر در جمع معلمان مدرسه قرآنی مدرس گفت:بار دیگر شاهد درخشش دانش آموزان یزدی برای بیست و پنجمین بار در کنکور سراسری هستیم و این حاصل تلاش و خدمت صادقانه شما معلمان عزیز است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان به نقش معلم به عنوان بزرگترین الگو برای دانش آموزان اشاره کرد و بیان داشت:دانش آموزان اخلاق ،نظم،وقت شناسی،صداقت و ارزش ها را از معلمان خود فرا می گیرند و در این راستا باید ضمن مهربانی و رافت،نسبت به ارزشها پایبند و استوار باشیم.
عباسعلی دانافر گفت:تدریس در دبستان نیاز به هنر ،تخصص و مهارتهای ویژه ای دارد و در دوره ابتدایی نیازمند انجام کارهای زیربنایی و اساسی
هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش به اهمیت نظافت و ایمان و همچنین نظم و تقوا در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: شما باید قدر تدریس در دبستان را بدانید و از این فرصت، حداکثر استفاده را ببرید چرا که دوره ابتدایی مهمترین دوره شکل گیری شخصیت دانش آموزان است و شالوده شخصیتی دانش آموزان از دوران ابتدایی شکل می گیرد.
وی اجرای سند تحول بنیادین را وظیفه همه معلمان ومدیران دانست و بیان داشت : سند باید در کلاسهای درس عینیت پیدا کند.
عباسعلی دانافر خواستار اصلاح فرایند یادگیری با استفاده از شعر و ادبیات ،موسیقی ،سرود همگانی،ایجاد فضای نشاط و شادابی در مدارس،برگزاری اردوهای هدفمند دانش آموزی ،پوشش،معماری،بازی های گروهی و تیمی ،جشنوار ها،مسابقات جمعی و راههای آموزش غیر مستقیم مطابق ساحت های شش گانه در سند تحول بنیادین شد.
مدیرکل آموزش و پرورش تاکید کرد: مشق شب و تکالیف سخت و بیهوده باید به سمت مسئولیت محوری ،مشارکت و تمرین و فعالیت های مهارت محور برود.
شایان ذکر است در این نشست و دیدار صمیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان در کلاس درس دانش آموزان حضور یافت و با تعدادی از معلمان و همچنین دانشجو معلمان به بحث و گفتگو پرداخت.

آدرس کوتاه: