حداقل کردن حداکثر

نشست هماهنگی اولین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در دوره پیش دبستانی

نشست هماهنگی اولین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در دوره پیش دبستانی با حضور مدیرکل ها و نمایندگان ادارات استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست ضمن سپاس از حضور ارزشمند مسئولین و با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی هویت ایرانی اسلامی اظهار داشت : هم افزایی و استفاده حداکثری از فرصت های موجود و مشارکت در انجام فعالیت هایی که در یک راستا هستند متضمن بهتر اجرا شدن آنهاست.

" عباسعلی دانافر" به اهمیت برگزاری این همایش از ابعاد مختلف اشاره کرد و بر استفاده همه دستگاهها از ظرفیت پیش آمده در جهت شناساندن کهن شهر جهان تاکید کرد.

وی به حضور مدیران کل آموزش وپرورش و معاونین اموزش ابتدایی سراسر کشور در استان اشاره کرد و خواستار همت همگانی جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این همایش در استان شد.

دانافر احترام به خرده فرهنگ ها و زبان مادری را برای تحقق اهداف دوره پیش دبستانی ضروری دانست و افزود : هویت کلید واژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که این همایش ملی گام مهم و ارزنده ای در اجرایی کردن راهکارهای سند تحول بنیادین در این زمینه می باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه افزود : مهلت ارسال آثار به این همایش تا 30 مهر ماه 97 و در 6 قالب مقاله، قصه گویی، آواها و نواهای بومی محلی، عکس،فیلم کوتاهو دکلمه خوانی برگزار می شود .

" سعیده بهادرزاده " گفت : این همایش ملی از سوی وزارت آموزش و پرورش به معاونت آموزش ابتدایی استان یزد واگذار شده و نوآموزان دوره پیش دبستانی مخاطب اصلی این همایش هستند .

وی با اشاره به اینکه دوره پیش دبستانی در شکل گیری شخصیت و هویت اسلامی ایرانی کودکان تاثیر به سزایی دارد افزود : بستر لازم برای کسب شایستگی های نوآموزان با توجه به فطرت الهی و کرامت ذاتی و اکتسابی آنها فراهم شود به گونه ای که صفات توانمندی و مهارت را کسب کنند تا به تکوین هویت و ایفای نقش آگاهانه و اختیاری در زندگی فردی و اجتماعی منتج شود.

بهادر زاده تصریح کرد : این اهداف با اجرای فعالیت های تربیتی آموزشگاهی و با رویکرد تکوین و تعالی هویت و ابعاد رشد با استفاده از بازی، شعر و سرود و قصه و...محقق می شود که در این همایش گوشه ای از این فعالیتها از کل کشور ارائه خواهد شد.

وی گفت : در پایان همایش نیز آثار به عنوان بسته آموزشی در اختیار مربیان کل کشور قرار می گیرد .

 شرح وظایف هریک از دستگاهها، توجیه و نحوه همکاریشان در این همایش از دیگر مباحث مطرح شده بود.

آدرس کوتاه: