وزيرآموزش و پرورش در ديدار نوروزي با كاركنان معاونت حقوقي و امور مجلس خبر داد:

تدوين نظام حقوق معلمي براساس صلاحيت حرفه اي

 
 
وزيرآموزش و پرورش از تدوين نظام حقوق معلمي براساس صلاحيت حرفه اي در آموزش و پرورش خبر داد.
 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عصرامروز فخرالدين دانش آشتياني در ديدار با كاركنان معاونت حقوقي و امور مجلس كه در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، اظهاركرد: اقدامات خوبي در بودجه سال 96 آموزش و پرورش و احكام برنامه ششم در مجلس شوراي اسلامي داشتيم كه نشان از عملكرد خوب اين معاونت در سال گذشته بوده است.

وي ادامه داد: باتوجه به اين كه در زمان حضورم در اين وزارتخانه، بودجه سال96 و برنامه ششم توسعه از دولت به مجلس فرستاده شده بود، ولي توانستيم با حمايت دولت و تعامل با مجلس، به توفيقات خوبي در بحث بودجه و املاك آموزش وپرورش دست پيدا كنيم

عضو كابينه تدبير و اميد از تدوين نظام حقوقي معلمان براساس صلاحيت هاي حرفه اي در معاونت توسعه مديريت و پشتيباني خبر داد وگفت: پس از تصويب اين قانون در هيئت دولت ، اين معاونت  مي تواند  در تعامل سازنده با كميسيون هاي مختلف مجلس شوراي اسلامي، مراحل تصويب آن را تسريع بدهد كه البته كاري زمان بر است.

دانش آشتياني خاطرنشان كرد: اميد است با تصويب اين قانون، بتوانيم بخشي از مشكلات معيشتي معلمان را مرتفع كنيم.

وزير آموزش و پرورش املاك آموزش و پرورش را «منابع درآمدي» خواند و تصريح كرد: براساس حكمي كه در بودجه امسال آموزش و پرورش آمده، بايد كاري كنيم تا از ارزش افزوده اي كه براي املاك  ايجاد مي شود، درآمدهايي را كسب كنيم و آن را براي كيفيت بخشي آموزش و پرورش هزينه كنيم كه اين موضوع از پيچيدگي هاي حقوقي و قضايي زيادي برخوردار است .

وي با بيان اين كه در هيچ كدام از اين اقدامات، بحث واگذاري املاك مطرح نيست، خاطرنشان كرد: بايد با مشاركت بخش خصوصي و تغيير دركاربري املاك،آورده اي را بر اين املاك اضافه كنيم تا بتوانيم از اين محل،  درآمدهاي جديدي را براي آموزش و پرورش ايجاد كنيم .

عضوكابينه تدبيرواميد ميزان تخلفات اداري درآموزش و پرورش را در مقايسه با سايردستگاه ها بسيار پايين عنوان كرد وگفت: بايد با اصلاح روش ها، آموزش كاركنان، وضع قوانين جديد و نظارت بيشتر بر فرآيندهاي تعليم و تربيت، شرايط را به گونه اي مديريت كنيم تا اين معضلات كه بعضاً داراي بازتاب اجتماعي زيادي در جامعه است را به حداقل برسانيم.

وي ادامه داد: بايد براي اصلاح اين روش ها، كار كارشناسي توسط كاركنان اين معاونت صورت گيرد تا بتوانيم رضايت نسبي بيشتري را براي مردم فراهم كنيم.

وزيرآموزش و پرورش با اشاره به انتخابات رياست جمهوري در ارديبهشت ماه امسال، گفت: وظيفه آموزش و پرورش دعوت از عموم مردم و حضور حداكثري در انتخابات است و به هيچ عنوان مهم نيست كه مردم به چه كسي رأي بدهند.

وي بابيان اين كه حضور حداكثري مردم در انتخابات باعث رفع تهديدات جهاني و حل معضلات بين المللي مي شود، خاطرنشان كرد: وظيفه آموزش و پرورش است كه مردم را براي انتخابات تشويق و ترغيب كند تا امنيت و اقتدار جهاني را براي نظام به همراه داشته باشد.

گفتني است؛ در ابتداي اين ديدار يوسف نجفي معاون حقوقي و امور مجلس از اقدامات صورت گرفته در اين معاونت در سال  95 گزارشي را ارائه كرد.

 
آدرس کوتاه: