کارگروه دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و 13 آبان

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : لازمه تداوم انقلاب حضور در صحنه و نشان دادن اقتدار است.

 

به گزارش  روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " علی سرداری " در این نشست اظهار داشت :  روز 13 آبان که به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسیده است .

وی بر لزوم حفظ آمادگی همه‌جانبه کشور تاکید کرد و افزود :‌ با توجه به دشمنانی که نظام ما در داخل و خارج کشور دارد، باید روز به روز آمادگی خود را چه به لحاظ نظامی و دفاعی و چه به لحاظ علمی، فرهنگی و اقتصادی ارتقا دهیم.

معاون پرورشی اداره کل لازمه تداوم انقلاب را حضور در صحنه و نشان دادن اقتدار دانست و افزود: برای داشتن استقلال و آزادی حضور حداکثری دانش آموزان و آحاد جامعه در راهپیمایی 13 آبان را ضروری است .

وی برنامه های روز 13 آبان در استان را نواختن زنگ استکبار ستیزی درهمه مدارس، اجرای سرود همگانی در روز راهپیمایی توسط دانش آموزان، برگزاری نقاشی همگانی در روز راهپیمایی و حضور راویان انقلاب در مدارس توسط تشکل های دانش آموزی در هفته بسیج دانش آموزی و هفته استکبار ستیزی اعلام کرد.

افتتاح طرح بهنام محمدی در مدارس استان، حضور فعال تشکل ها در راهپیمایی با لباس های مخصوص خود، تشکیل جلسات امام شناسی در تشکل اتحادیه انجمن اسلامی، آغار طرح حفظ جزء 30قرآن، و برگزاری یادواره شهدای دانش آموز را از دیگر برنامه های گرامیداشت روز 13 ابان بیان کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در ادامه این نشست  از برگزاری راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار در بیش از 60 نقطه از استان خبر داد.

«سعید زارع» ، مصادف شدن 13 آبان امسال با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و بازگشت تحریم‎‎های ظالمانه، برنامه‏‏ ریزی استکبار جهانی در این رابطه با هدف ‎‎ گذاری شده دانست و با تاکید بر لزوم حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ملی مباره با استکبار، تصریح کرد: حضور مردم در صحنه‏‏‌های انقلابی همواره موجب عقب‌نشینی و یاس دشمنان انقلاب ار توطئه‌‏‏هایشان شده است.

وی با بیان این که استکبارستیزی یک مفهوم قرانی است، گفت: حرکت اباعبدالله حسین(ع) در محرم سال 61 هجری قمری نیز یک حرکت استکبارستیزانه بوده است لذا حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان با توجه به این که محوری‎‎ترین پیام انقلاب اسلامی نیز استکبارستیزی بوده، به مراتب از راهپیمایی 22 بهمن مهم تر است.

زارع آمریکا را به معنای کامل شیطان بزرگ خواند و اظهار کرد: رویهی امروز دولتمردان آمریکا ناشی از خوی استکباری آنهاست و آیات قران کریم نیز به این موضوع اذعان دارد.

وی در ادامه با اعلام مسیرهای راهپیمایی 13 آبان ماه در شهر یزد، اظهار کرد: مراسم راهپیمایی از ساعت 9 صبح این روز از چهار مسیر منتهی به میدان شهداء ( میدان شهید بهشتی، میدان بعثت، چهارراه سلمان و مسجد روضه محمدیه(حظیره) ) آغاز می‏‏‌شود.

زارع در پایانبرنامه های این روز را ایراد سخنرانی توسط یکی از مقامات کشوری، اجرای سرود دانش آموزی، مداحی با توجه به مصادف شدن این روز با ایام دهه آخر صفر و قرائت قطعنامه راهپیمایی را از برنامه‎‎های این روز در محل اجتماع راهپیمایان در میدان امیرچخماق اعلام کرد.

 

آدرس کوتاه: